Nawozy płynne są powszechnie stosowane w rolnictwie. Warzywa i owoce dzięki takim środkom są lepsze w smaku, a także charakteryzują się większymi kształtami. Substancje tego typu jednak zawierają mnóstwo składników niebezpiecznych, które zgodnie z przepisami trzeba odpowiednio przechowywać. Zmieniająca się temperatury środowiska zewnętrznego również pływa na przechowywanie nawozów. Dlatego w niniejszym artykule odpowiadamy na pytanie: jakie standardy powinien spełniać zbiornik na nawozy płynne?

Nawozy płynne a magazynowanie

Do przechowywania nawozów powszechnie wykorzystuje się zbiornik na nawozy płynne.Pojemniki tego typu muszą być przechowywane w pomieszczeniach, w których temperatura musi wynosić co najmniej 5 stopni Celsjusza. Skąd wymóg odnoszący się do temperatury w pomieszczeniu? Ponieważ niższe temperatury mogą osłabić właściwości nawozów płynnych.

Oprócz tego w zbiorniki mogą mieć reakcje fizyczne i chemiczne, które mogą być niebezpieczne. Z tego względu przeważnie każdy zbiornik na nawozy płynne jest przechowywany w dedykowanym pomieszczeniu, zapewniającym najwyższe bezpieczeństwo.

Specjaliści rekomendują montaż termometru w takim pomieszczeniu lub bardziej innowacyjne rozwiązanie, jakim jest termostat. Jednak drugie rozwiązanie jest właściwe, jeśli zbiornik na nawozy płynne będzie przechowywany w pomieszczeniu ogrzewanym.

Zbiornik na nawozy płynne

Nawozy płynne muszą być przechowywane nie tylko w pomieszczeniu o odpowiednich warunkach, jednak istotny jest również sam zbiornik na nawozy płynne. Jakie standardy powinien spełniać zbiornik na nawozy płynne? Zbiornik tego typu musi spełniać określone normy i posiadać atesty.

Z uwagi na bardzo rygorystyczne podejście producentów do kwestii zbiorników, praktycznie nie znajdziemy na rynku produktów, które nie gwarantują bezpieczeństwa. Jednak można również, aby zbiornik nieco lepszy od pozostałych propozycji. Wiele osób chcąc zagwarantować sobie maksymalne bezpieczeństwo, wybiera te z certyfikatami jakości, które są dodatkowo wyposażone w linę napełniającą lub właz rewizyjny.

Rekomendowane artykuły